Eşcinsel çocukları olan aileden örnek davranış

Benim oğlum eşcinsel olabilir mi? Yok canım, süslenmiyor, kırıtmıyor…” Eşcinsellikle ilgisi bundan ibaret olan bir anne-baba gerçeklerden kaçamayacak noktaya geldiğinde ne olur? Eline pankart alıp eşcinsel hakları için sokaklara döküleceğini, diyar diyar dolaşıp deneyimlerini paylaşacağını,
en sonunda da kameranın karşısına geçip hikayesini anlatacağını tahmin edebilir misiniz?
Birbirlerini buldukça güçlenen, şimdi LİSTAG (Lambdaistanbul Aile Grubu) adı altında koskocaman bir aile olan Türkiyeli LGBTT (lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel, travesti) ebeveynleri, bilginin ve örgütlenmenin insanın hayatını nasıl değiştirebileceğinin çarpıcı bir örneği. Her hafta buluşuyor, ayda bir CETAD (Cinsel Eğitim, Tedavi ve Araştırma Derneği) toplantılarında uzman desteği alıyorlar.
Bu mücadelenin son ürünü, belgesel sinemacı Can Candan’la yollarının kesişmesiyle ortaya çıkan film projesi. Haziran ayında yola çıkan “Benim Çocuğum” belgeseli, yedi yürekli LGBTT anne-babasının hikayelerini anlatıyor. Belgeselin ‘oyuncularından‘ üçüyle; Lambdaistanbul’un eylemcilerinden Öner Ceylan’ın anne-babası Şule ve Ömer Ceylan ve LİSTAG’ın “Ben bir transseksüel annesiyim” kitapçığının yazarı Pınar Özer ile hikayelerini konuştuk. Öyle inançlı ve azimliler ki, filmin hazirandaki Eşcinsel Onur Yürüyüşü’ne yetişmesi işten değil. Ancak maddi desteğe ihtiyaçları var. www.listagfilm.com adresinden ayrıntılı bilgi bulabilir ve küçük bir katkıyla büyük bir adım atabilirsiniz.

Bu yazı Genel, istanbul travestileri, Travesti, travesti istanbul kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>